"Raj w miniaturze", czyli Pulau Perenthian, to niewielka grupka koralowych wysepek, która każdemu pomoże znaleźć własny kawałek Edenu. Małe, zatopione w błękicie oceanu i zieleni tropikalnych lasów kawałki ziemi są jednymi z najpiękniejszych miejsc wypoczynkowych w Malezji – a kto wie, może i samej Azji?
Dwie najważniejsze wyspy to Perenthian Besar i Perenthian Kecil – czyli wyspa „Duża” i „Mała”. Różni je nie tylko wielkość, ale i atmosfera. Perenthian Besar kusi turystów podróżujących z dziećmi i szukających spokojnych wód, eleganckich resortów i kojącego szumu fal. Jej mniejsza siostra cieszy się popularnością wśród podróżników, którzy łakną nocnego życia, sportów wodnych i bazy hotelowej bardziej przyjaznej portfelowi.
Uroki dzikich wysepek docenią miłośnicy przyrody, której jest tu pod dostatkiem – zarówno na lądzie, jak i pod wodą. Największe atrakcje Pulau Perenthian to oczywiście nurkowanie i snorkelling. Kolonie tęczowych rybek, zaskakująco przyjazne nurkom rekiny i majestatyczne żółwie morskie to tylko niektóre ze stworzeń, które spotkamy w tutejszych głębinach.
Gdy już wynurzymy się z fal oceanu, koniecznie udajmy się na jeden z licznych trekkingów w głąb dżungli. Wąskie ścieżki, które prowadzą do malutkich wiosek, chłodzących skórę wodospadów i kryjówek potężnych waranów z pewnością przekonają nas do przedłużenia wakacji na Pulau Perenthian.

Oferty