Rejs po Zatoce Ha Long i jej spokojnych, otulonych mgłą wodach to jedna z największych atrakcji Wietnamu. Dla wielu podróżników to właśnie Ha Long jest głównym powodem wycieczki do Wietnamu – co doskonale rozumiemy. W końcu widok słońca, wschodzącego nad archipelagiem, który składa się z prawie 2000 szmaragdowych wysepek to prawdziwa rozkosz... nie tylko dla miłośników fotografii i bardzo wczesnych pobudek!

Zatoka Ha Long, położona w północnej części „Kraju Smoka”, to miejsce, gdzie spędzić można dowolną ilość czasu – i nigdy nie będzie go dość. Wyłaniające się z wód zatoki wapienne wysepki, których skalne ściany pną się nieraz 200 metrów wzwyż, opłynąć można w jeden lub dwa dni. Jeżeli jednak czasu mamy mniej, wystarczy wskoczyć na pokład wygodnej łodzi i udać się w pełen atrakcji 5-godzinny rejs. Niezależnie od tego, ile spędzimy czasu wśród wysp i wysepek Ha Long, powinniśmy dać sobie chwilę, by pofantazjować i rozpoznać w fantastycznych, nierealnych kształtach tutejszych skał smoki, zwierzęta, a nawet...romantycznych kochanków.

Naszym ulubionym sposobem na zwiedzanie Zatoki Ha Long są rejsy, które umożliwiają nocleg na szmaragdowej wyspie Cat Ba. Tutejszy rezerwat przyrody gwarantuje bliskie spotkania z dziką naturą, a znajdujące się na okolicznych wysepkach jaskinie i groty urzekają nie tylko zawodowych grotołazów. Jeżeli chcemy poznać najbardziej czarujące zakątki zatoki z dala od turystycznych tłumów, musimy przygotować się na wysiłek fizyczny – na szczęście niewielki. Pływanie kajakiem wśród stworzonych przez Naturę grot, labiryntów i skalnych łuków to przygoda, której prędko nie zapomnimy!