Sierociniec dla Słoni w Pinnawala to jedna z największych i najbardziej obleganych atrakcji Sri Lanki. Urokliwie położone miejsce, otoczone z każdej strony gęstą dżunglą, przyciąga każdego sezonu setki tysięcy turystów, którzy mają tu okazję zobaczyć z bliska jedne z najbardziej majestatycznych zwierząt na świecie.
Wycieczka do Pinnawala pozwala spotkać oko w oko (a właściwie – nos w... trąbę) ponad 100 słoni, które w dużej mierze zostały uratowane po utracie matki. Goście, odwiedzający sierociniec, mogą być świadkami ich codziennego dnia – a nawet jego czynnymi uczestnikami. Poranne karmienie specjalnie przygotowanymi owocami, spacer przez wąskie ulice miasteczka, a pod koniec dnia – kąpiel w chłodzących słoniową skórę wodach rzeki – te atrakcje przyciągają jak magnes turystów w każdym wieku.
W przeciwieństwie do wielu komercyjnych atrakcji z udziałem słoni Pinnawala nie organizuje trekkingów ani wycieczek na grzbiecie słonia, skupiając się za to na pokazywaniu życia zwierząt i ich związków z człowiekiem. Wizyta tym niezwykłym „Domu 100 Słoni” będzie znakomitą okazją do podziwiania z bliska tych niezwykłych ssaków – i z pewnością docenią ją zarówno najmłodsi, jak i całkiem dorośli podróżni!