Prowincja Kep, najmniejszy z regionów administracyjnych egzotycznej Kambodży, to wymarzone miejsce na odpoczynek z dala od zgiełku, w przyjaznej lokalnej atmosferze. Położone tuż przy wietnamskiej granicy Kep zaskakuje ilością zieleni, która dominuje na obszarze 336 kilometrów2. Niewielka prowincja pod względem popularności nie rywalizuje jeszcze z pobliskim Sihanoukville, ale dzięki licznym atrakcjom i zrelaksowanej atmosferze już wkrótce zapewnie będzie!

Turyści znajdą tu pełne uroku plaże, pokryte drobnym piaskiem — w tym słynną w okolicy Kep Beach w kształcie półksiężyca. Park Narodowy Kep to z kolei gratka dla miłośników natury, który gwarantuje godziny fascynujących spacerów leśnymi ścieżkami w głąb niemal dziewiczej dżungli. Amatorzy smaków historii nie powinni zapomnieć o odwiedzeniu historycznej plantacji pieprzu i choć kilku z ponad stu zabytkowych kolonialnych willi. Jednak największą atrakcją, jaką skrywa niewielkie Kep, jest archipelag Koh Tonsey – archipelag 13 urokliwych wysp rozsypanych wśród wód Zatoki Kep. Najbardziej znana z wysepek – Rabbit Island – urzeka plażami z drobnym białym piaskiem i kojącą zmysły, spokojną atmosferą.

Błogi spokój, wszechobecna zieleń i namiastka lokalnego, pełnego codziennego uśmiechu życia w otoczeniu kolonialnych willi - maleńkie Kep czeka, byś odkrył jej największe skarby jeszcze dziś!