Wakacje w Kambodży to dla wielu podróżników największa atrakcja pobytu w Azji Południowo-Wschodniej. Dawne Imperium Khmerów, które rozciągało się po dzisiejsze granice Myanmaru, Tajlandii i Laosu to dziś kraj, którego burzliwa historia, wyrafinowana kultura i wielokulturowa kuchnia są prawdziwymi klejnotami kontynentu.

Chyba każdy marzył choć raz, by poczuć się jak Indiana Jones i eksplorować ukryte w dżungli tysiącletnie świątynie. Okazję do spełnienia młodzieńczych marzeń daje Angkor – największy skarb Kambodży. Antyczne miasto, rozbudowywane nieustannie od stuleci, mieści na powierzchni ponad 400 kilometrów2 ponad 70 świątyń. Wizyta w nich to spotkanie z pozostałościami jednej z najpotężniejszych cywilizacji Azji, największego kompleksu świątynnego świata i największego miasta na świecie, które istniało tu w epoce przedindustrialnej.

Jednak Kambodża to znacznie więcej niż świątynie Angkoru. To również spokojne plaże dookoła kolonialnego Sihanoukville, połowy marlina dla miłośników morskich wypraw, górskie szlaki i wodospady ukryte w gęstwinach dżungli i rejsy na niewielkich łodziach przez labirynty pływających wiosek na jeziorze Tonle Sap. Oczywiście wakacje w Kambodży to także zetknięcie z bolesną przeszłością tego niewielkiego kraju. Pamiątki kolonialnej przeszłości widoczne w pałacowej architekturze Phnom Penh i Sihanoukville, ponury szept historii słyszalny na „Polach Śmierci” i w dawnym więzieniu Toul Sleng to trudna lekcja historii, którą warto sobie przyswoić.

Kiedy jechać

       
       
Hotele

Siddharta Boutique
Siem Reap