Szukasz spokojnych, czystych wód i plaż pokrytych drobnym piaskiem, ale nie w smak Ci komercyjne, przepełnione turystami wyspy? Odkryj Koh Rong – najprawdopodobniej największy urlopowy skarb Kambodży. Nieważne, czy wybierzesz luksusowy bungalow, unoszący się na wodzie, czy rodzinny hotel zanurzony w zieleni palm – urlop na Koh Rong będzie idealnie relaksujący.

Wystarczy 25 minut, by szybką łodzią motorową dotrzeć na zieloną wyspę, otoczoną wodami Zatoki Tajskiej. Na miejscu czekają atrakcje, które żądni przygód podróżnicy znajdą pod – oraz nad wodą: aż 23 plaże oferujące pełne barw zachody słońca, trekkingi lub leniwe spacery wzdłuż ścieżek, prowadzących w głąb dziewiczej dżungli i, oczywiście, eksplorowanie głębinowych labiryntów koralowego świata.

Warunki do nurkowania i snorkellingu zadowolą zarówno początkujących amatorów głębin, jak i zaawansowanych „głębinowców”. Wystarczy kilka kroków w głąb wody prosto z plaży, by zanurzyć się w świecie wielobarwnych korali i morskich stworzeń. Koniki morskie, olbrzymie tuńczyki, żółwie morskie i manty to tylko niektórzy obywatele morskiej republiki, których spotkasz, sprawdzając w praktyce urlop na Koh Rong.