Busselton Jetty to najdłuższe drewniane molo na południowej półkuli. Jego dłgość wynosi dokładnie 1841 metrów, czyli niecałe 2 km!
Na miejscu możemy skorzystać z Jetty Train (ciuchci pasażerskiej), która dowiezie nas na koniec mola, gdzie znajduje się podwodne obserwatorium - jedno z pięciu takich miejsc na świecie. Za dodatkową opłatą można zejść 8 metrów pod powierzchnię wody, aby zobaczyć ponad 300 pojedynczych gatunków morskich w naturalnym środowisku przez jedenaście okien obserwacyjnych na różnych poziomach w komorze obserwacyjnej o średnicy 9,5 metra.
Każdego roku w okresie jesienno-zimowym Prąd Leeuwin przynosi wąski pas gorącej wody w kierunku zachodniego wybrzeża Australii. Ten ciepły, południowy prąd jest odpowiedzialny za wprowadzenie niezwykle różnorodnych gatunków tropikalnych i sub-tropikalnych do zatoki Geographe, powodując przy okazji wzrost koralowców na szerokości geograficznej wynoszącej 33 stopnie na południe od równika. Jest to niezwykłe zjawisko w porównaniu do zachodnich wybrzeży innych kontynentów na półkuli południowej, takich jak Afryka i Ameryka Południowa, które nie mają wzrostu koralowego poniżej 5 stopni szerokości geograficznej.
Molo obsługiwane jest przez organizację społeczną non-profit (Busselton Jetty Inc.). Przychody ze sprzedaży biletów wstępu na molo przeznaczane są na konserwację i obsługę pomostów.