Witaj w krainie kangurów, Aborygenów, misia koala i piwa Foster’s. Miłościwie Panująca Królowa Elżbieta II zaprasza na antypody naszego niebieskiego bąbla.
Kraj, kontynent, wyspa - wspaniały lecz odległy i odcięty od reszty świata morzami i oceanami ląd. Każdego roku przyciąga miliony żądnych przygód i blasku słońca turystów. Kusi swoją różnorodnością krajobrazową, przyrodniczą, kulturową oraz kulinarną.
Dzika i nieokiełznana przyroda kontrastuje tu z jednymi z najlepiej rozwiniętych i przychylnych swoim mieszkańcom metropoliami na świecie.
Zobacz na własne oczy, jak wygląda życie w tym wyjątkowym zakątku naszej planety.
Uwaga!!! Istnieje duże ryzyko, że nie będziesz chciał wrócić :)

Kiedy jechać

Klimat - Australia

- Ogromny obszar i różnorodność przyrodnicza powodują, że kierunek ten może być atrakcyjnym celem podróży dla turystów praktycznie przez cały rok. Klimat w poszczególnych częściach Australii może jednak znacząco różnić się w obrębie danej pory roku. Dlatego planując wyjazd należy określić  główne założenia i cele naszej podróży.

- Biorąc pod uwagę fakt, iż nasza destynacja znajduje się po drugiej stronie równika (pory roku są odwrócone w stosunku do naszej półkuli), większość turystów wybiera się do Australii w czasie europejskiej zimy. Od grudnia do lutego panuje tam australijskie lato i temperatury w rejonach  Sydney, Melbourne i Brisbane mogą sięgać nawet 40°C. Szukając oszczędności, można rozważyć wyjazd do południowej części Australii poza szczytem sezonu, czyli w okresie australijskiej wiosny (październik-listopad) lub jesieni (marzec-kwiecień).

- Na północnym wybrzeżu, które rządzi się swoimi tropikalnymi prawami, plażować można teoretycznie o każdej porze roku. To samo dotyczy nurkowania na Wielkiej Rafie Koralowej. Temperatura wody waha się tu pomiędzy 24-29°C. Najkorzystniejsze warunki panują jednak w porze suchej (od maja do połowy października).

- W okresie australijskiej zimy, w terenie górzystym w południowej części kontynentu, na wysokości powyżej 1000m.n.p.m. występują opady śniegu. W kilku miejscach można uprawiać sporty zimowe.

       
       
Oferty

Hotele

Hibiscus Resort and Spa
Port Douglas Odkryty basen - bezpłatne Wifi - bar - jacuzzi - SPA

Seaview Motel & Apartments
Apollo Bay Bezpłatne Wifi - bezpłatny parking - widok na zatokę

Batman's Hill on Collins
Melbourne Bezpłatne Wifi - bar - rastauracja - parking