Tassie jak na nią mówią Australijczycy to wyspa i najmniejszy stan w Australii. Można powiedzieć, że to Australia w miniaturze. Zamieszkana przez ok 500 tys. ludzi, a klimatem przypominająca Nową Zelandię - oaza dzikiej przyrody, która zajmuje blisko 1/4 powierzchni Tasmanii.

Zapewne większość z nas słyszała o słynnych regatach Sydney - Hobart rozgrywanych przed końcem roku. Meta zawodów znajduje się w stolicy stanu, czyli wspomnianym Hobart. Jedno jest pewne nudzić się tam nie można. Co na pewno trzeba zobaczyć w tym cudownie położonym mieście?  Proponujemy zacząć od „wspinaczki” na Mount Wellington (1271 wysokości), z którego rozpościera się wspaniały widok na miasto - łatwy spacer wśród niesamowitej roślinności. W każdą sobotę odbywa się w Hobart Salamanca Market, czyli targ, na którym można kupić praktycznie wszystko. Dookoła znajdują się liczne puby, kawiarnie i restauracje. Z innych „obowiązkowych” punktów miasta należy wymienić: Fish Frenzy - serwująca tylko ryby restauracja w porcie, Sullivans Cove Destillery - istniejąca tyle, co miasto destylernia i sklep Whisky, Royal Tasmanian Botanical Garden - szczególnie latem jest tu jak w raju, Battery Point - najstarsza dzielnica miasta z najlepszymi widokami na zatokę, Wyspa Bruny - całodniowa wycieczka na wyspę nieopodal Hobart. 

Wyjeżdżamy z Hobart i ciągle mało widzieliśmy. A co jeszcze przed nami? Między innymi:

- Park Tarkine - położony na północnym zachodzie Tasmanii, rezerwat lasów jest wielkim obszarem lasu deszczowego z wydmami i przybrzeżnymi wrzosowiskami.

- Park Narodowy Cradle Mountain -  gotowi na niezapomniany spacer nad jeziorem Dove? Trafiliście dobrze. Jest to jednym z najbardziej popularnych obszarów naturalnych w Tasmanii. Cradle jest punktem wyjściowym słynnej na całym świecie trasy z Cradle Mountain do Lake St. Clair tzw. Overland Track, wspaniałego 6-dniowego spaceru, wśród terenów górskich (blisko 65 kilometrów). Jezioro St. Clair jest najgłębszym jeziorem w Australii.

- Launceston - drugie największe miasto na wyspie. Trzęsienie ziemi cztery tysiące lat temu przekształciło je w niesamowity zakątek. Cataract Gorge to miejsce na odpoczynek nad zieloną wodą. Niecałe 10 kilometrów od Launceston zbudowano miasteczko Grindelwad, która jest kawałkiem europy na wyspie, bowiem zbudowano je w stylu szwajcarskiej wioski.

- Bridestowe Lavander Estate - cudowny spacer wśród lawendowych pól. Macie ochotę na posmakowanie lodów o smaku lawendy? Tutaj jest to możliwe.

- Park Narodowy Frecienta - dość łatwa trasa, która wiedze wśród drzew, żeby się znaleźć na jednej z najładniejszych plaż na świecie na Wineglass Bay. 

Oferty