"12 Apostołów” jest najbardziej rozpoznawalną i podziwianą atrakcją Great Ocean Road. Miejsce to jest tak piękne, że postanowiliśmy zaprezentować je jako odrębną isnpirację na naszej stronie. Są to wyrastające spośród morskich fal wapienne kolumny, których majestat jest jednym z najczęściej uwiecznianych na fotografiach widoków w całej Australii.

Nieokiełznany żywioł, jakim jest ocean, tworzył tę formację długimi latami, przyspieszając ich erozję. Systematycznie zabierając fragmenty lądu, odrywając je kawałek po kawałku, aż ostały się tylko te najmocniejsze fragmenty skalne. Niestety walka żywiołów (wody i ziemi) trwa nieprzerwanie, a skoro nawet kropla rzeźbi skałę, tym bardziej nie powinno dziwić, że niektórzy "Apostołowie" nie przetrwali próby czasu i pod naporem sztormów runęła do wody.

Co ciekawe, "Apostołów" nigdy nie było dwunasty. Nazwę tą wprowadzono, ponieważ skalne filary stoją blisko siebie. Poza tym, nie była to też pierwsza nazwa nadana temu miejscu... Uznano, że pierwotna wersja (Maciora i Świnki) brzmiała za mało patetycznie i należy ją zastąpić czymś badziej wyniosłym.

Oferty