Niewielkie Thredbo, otoczone z każdej strony onieśmielającymi wierzchołkami Alp Australijskich, to dziś najbardziej dynamiczny i przyjazny aktywnemu podróżnikowi resort w tym kraju. Niezależnie od pory roku miłośnicy adrenaliny mogą tu rzucić wyzwanie swojej kondycji, doskonaląc technikę i umiejętności w sportach letnich i zimowych. Położenie Thredbo przysporzyło mu niemałej sławy – rozciągający się z miasteczka widok na szczyt Góry Kościuszki każdemu odejmie dech w piersi.
Jeżeli wybieramy się do tego malowniczego kurortu australijską zimą, koniecznie zabierzmy... narty. W Thredbo panują znakomite warunki śniegowe przez sporą część sezonu, a trasy zjazdowe wytyczone na południowych stokach Góry Kościuszki są zadbane i dobrze przygotowane na amatorów białego szaleństwa.
Jeżeli jednak trafimy tu latem, również nie będziemy narzekać na brak zajęć. Okoliczne góry i doliny pokryte są siecią tras MTB, co docenią miłośnicy dynamicznej jazdy na dwóch kółkach. Ambitni maniacy trekkingów mogą stąd rozpocząć zdobywanie najwyższego szczytu kontynentu. Jeżeli tęsknimy za dawką adrenaliny, znajdziemy ją tu bez trudu – zimą na profesjonalnym torze bobslejowym, a latem – na rynnach i zjazdach skateparku.
Oczywiście aktywny wypoczynek w Thredbo warto wynagrodzić błogim relaksem i regeneracją sił. Dlatego zakończenie dnia warto zaplanować w kojącej ból mięśni saunie lub jacuzzi – oczywiście z widokiem na ośnieżony szczyt Góry Kościuszki!

Oferty