Port Douglas to ukryty wśród zatoczek i plaż Morza Koralowego tropikalny klejnot Queensland, który słynie z magicznej, mierzącej ponad kilometrów plaży 4 Miles Beach – ale nie tylko. Przyjazne miasteczko, położone tylko godzinę jazdy od zatłoczonego Cairns, to jedno z naszych ulubionych miejsc spotkań z australijską przyrodą.
Do lagun, atoli i wysepek Wielkiej Rafy Koralowej z Port Douglas dotrzemy w ciągu 30-minutowego rejsu wygodną łodzią. Możemy wybrać podróż statkiem, w trakcie której zejdziemy pod wodę raz, dwa razy lub więcej. Nurkowanie na Wielkiej Rafie Koralowej i pływanie między ławicami tysięcy tęczowych ryb to w końcu atrakcja, którą trudno jest się nasycić po jednym razie. 

Po powrocie na ląd warto zanurzyć się w pachnący eukaliptusem gąszcz lasu tropikalnego w Parku Narodowym Daintree. To niepowtarzalna okazja, by zapoznać się z baśniowym światem rdzennych mieszkańców Queensland. „Spacer Czasem Snu” w głąb zielonego Wąwozu Mossman z członkiem plemienia Kuku Yalanji pomoże nam zrozumieć nie tylko bogactwo świata natury, ale i kultury tej części Czerwonego Kontynentu. Magia podwodnego i leśnego świata to jednak nie wszystko, czym urzeka Port Douglas!
Wakacje w Queensland to okazja to podglądania życia mieszkańców tej części Australii. Dlatego odwiedzając Port Douglas nie zapomnijmy o chwili relaksu w jednej z setek kawiarni i barów, które wyrastają gromadnie w sercu miasta. Jeżeli mamy ochotę na posiłek z dreszczykiem emocji, koniecznie wybierzmy się na kultowe „Śniadanie z Ptakiem” w ośrodku przyrodniczym Wildlife Habitat. Pałaszując na śniadanie świeże owoce morza, możemy jednocześnie przyglądać się przechodzącym obok papugom, koalom i kazuarom!

Oferty