Całodniowa wycieczka na szmaragdowobłękitną Wyspę Kangura to najlepszy sposób na ucieczkę z zatłoczonego wybrzeża Południowej Australii w głąb buszu i scrubu. Trzecia co do wielkości wyspa kontynentu do niedawna pozostawała mało znanym kawałkiem ziemi, wystającym z wód Zatoki św. Wincentego. Dziś jednak jej unikalna przyroda – piaszczyste wydmy, niegościnny busz, strome klify i łuki skalne przyciągają podróżników, którzy nade wszystko ciekawi są tajemnic świata nieujarzmionej australijskiej fauny i flory.
Główną atrakcją wycieczki na Wyspę Kangura jest możliwość odkrywania sekretów, jakie skrywa malee (rodzaj buszu). Wąskie ścieżki prowadzą w głąb kolczastego i na pozór nieprzyjaznego scrubu, pełnego wonnych eukaliptusów i dzikich zwierząt. Warto wybrać się na pieszą wędrówkę przez szlaki Parku Narodowego Flinders Chase – jednej z największych atrakcji przyrodniczych Południowej Australii. Przy odrobinie szczęścia wypatrzymy tu stałych mieszkańców buszu – małe kolczatki i skoczne kangury. Oczywiście Wyspa Kangura to również przyroda morska, którą możemy podglądać m.in. w rezerwacie Seal Bay Conservation Park. Jeżeli przybędziemy tu przed zmierzchem, miejscowy przewodnik pomoże nam przespacerować się bezpiecznie między stadem lwów morskich, relaksującym się po aktywnym dniu na ciepłej plaży.
Zakończenie dnia na Wyspie Kangura może być wyjątkowo satysfakcjonujące dla każdego, kto ceni sobie smak i aromat dobrego wina. Małe okoliczne winnice zawsze witają gości z szeroko otwartymi ramionami – dlatego warto zostać w ich murach dłużej niż godzinę czy dwie. Nocleg w winnicy połączony z degustacją świetnej jakości chardonnay, merlota czy rieslinga w towarzystwie wiadra świeżych krewetek to, naszym zdaniem, najlepszy sposób na romantyczną eskapadę!

Oferty