Coober Pedy określane mianem światowej stolicy Opalu, który jest właśnie tu wydobywany, wygląda jak rodem wyjęte z filmu science fiction. Już na pierwszy rzut oka, pokrywającą wszystkie drogi, samochody i budynki, charakterystyczna cienka powłoka czerwonego pyłu (która do złudzenia przypomina rdzę) dodaje temu miejscu dziwengo, postapokaliptycznego uroku. Nie ma się co dziwić, że stało się ono idealnym tłem do trzeciej części przygód "MAD MAXa" z rodowitym Australijczykiem - Melem Gibsonem - w roli głównej.

Co jeszcze cechuje Coober Pedy? To, że jest tu goraco - naprawdę gorąco! Temperatury w sezonie letnim mogą dochodzić do 50 C.
Mieszkańcy miasta musieli się przystosować się do piekielnego środowiska i nie zastanawiając się długo przy użyciu narzędzi górniczych, twardzi poszukiwacze zrobili to, co robili najlepiej i wykopali jaskinie we wzgórzach, które po dziś dzień służą jako mieszkania. Lata drążenia zbudowało to "podziemne miasto", w skład której wchodzą podziemne muzea, rozległe kopalnie opalowe zlokalizowane wzdłuż głównej ulicy miasta i kościoły takie jak Serbska Cerkiew Prawosławna, której ściany z piaskowca zdobią skomplikowane rzeźby świętych. Można spędzić wyjątkową noc w hotelu Desert Cave, którego połowa pokoi jest usytuowana pod ziemią.

Oferty