Żadna podróż do Australii nie powinna się obyć bez wycieczki do Parku Narodowego Kakadu – dumy Terytorium Północnego i całego kontynentu, a zarazem - jego najbardziej fascynującego zespołu ekosystemów. Zajmujący prawie 20 tysięcy km2 obszar to dla Australijczyków znacznie więcej niż rezerwat przyrody. Kakadu, otoczone potężnymi czerwonymi klifami i zielonym lasem eukaliptusowym i poprzetykane gęstą siecią wodospadów to miejsce, gdzie wyjątkowo intensywnie poczujemy związek między australijską przyrodą a kulturą Aborygenów.
Park Narodowy Kakadu to obraz nieba, odbijającego się w czystych, szmaragdowych jeziorkach. To huk majestatycznych wodospadów Gunlom i Twin Falls, otoczonych rdzawoczerwonymi klifami o wysokości niemal 500 metrów. To mrożące krez w żyłach spotkania z kryjącym się wśród lotosów krokodylem, mieszkającym na rozległych mokradłach. To przede wszystkim podróż w głąb australijskiego świata na tylnym siedzeniu jeepa, na pokładzie chwiejnej łodzi lub na własnych nogach.
Jedną z największych atrakcji Parku Narodowego Kakadu są naskalne malowidła Nourlangie i Ubirr. Rdzawe i czerwone wizerunki żółwi, kangurów, ludzi i duchów ponad 20 tysięcy lat temu stworzyli przodkowie plemion Bininj i Mungguy, które dziś opiekują się swoimi świętymi miejscami. Warto wyruszyć z nimi w mistyczną podróż ścieżkami Czasu Snu, by odkryć, jakie jeszcze sekrety skrywa serce północnej Australii – Park Narodowy Kakadu.

Oferty