Malediwy! Ta nazwa sprawia, że przed oczami automatycznie pojawiają się charakterystyczne obrazy. Małe, rajskie atole porośnięte bujną, tropikalną roślinnością w środku, z białymi, piaszczystymi plażami dookoła, dodatkowo otoczone lazurowymi wodami oceanu i rafami koralowymi, które z lotu ptaka wyglądają jak jasne pierścienie otulające wyspy. Często od plaży w stronę rafy odchodzą drewniane pomosty, wzdłuż których znajdują się luksusowe apartamenty, z których można wejść bezpośrednio do wód oceanu. 

Archipelag ten składa się z ok. 1190 wysepek rozrzuconych na 26 atolach. Stanowi wymarzony kierunek dla osób poszukujących spokojnego wypoczynku w kameralnej scenerii pięknych plażach, a zarazem ceniących sobie luksus i wysoką jakość świadczonych usług.

Kiedy jechać

Klimat równikowy. Zmienna pogoda. Od bajecznej, słonecznej i suchej w szczycie sezonu, po mokrą i burzową porę monsunową. Uwaga z doborem terminu wyjazdu. W internecie krąży wiele "okazyjnych" cenowo ofert właśnie w tym ryzykownym okresie... Burza morska na wyspie o średnicy kilkaset metrów może zapewnić wrażenia rodem z horroru, a w skrajnym przypadku doprowadzić nawet do rozstania z ukochaną partnerką, którą zaprosiliśmy na "romantycne" wakacje:)

       
       
Hotele

Meeru Island Resort
Północny Atol Male Wyspa Meerufenfushi - bezpłatne WiFi - Szybki transfer z lotniska (55 min - speedboat)

Malediwy zapraszają do tropikalnego raju białych, piaszczystych plaż i turkusowych lagun. Meeru Island Resort & Spa to jedyny kurort na wyspie Meerufenfushi w Północnym Atolu Male. Wyspa o wymiarach 1200 metrów długości i 350 metrów szerokości, oferuje gościom odkryte baseny słodkowodne przy samej plaży, bezpłatne WiFi, plac zabaw dla dzieci, bary i restauracje, centrum biznesowe, wypożyczalnię rowerów, boiska do siatkówki, badmintona, golfa, centrum nurkowe, snorkling na rafach i inne sporty wodne. Bogata i zróżnicowana oferta wieczornych rozrywek.

Vilamendhoo Island Resort
Południowy Atol Ari Transfer hydroplanem - prywatna plaża - darmowe WiFi

Vilamendhoo Island Resort, otoczony piękną laguną, wspaniałą rafą i długimi odcinkami białej, piaszczystej plaży, jest jedynym ośrodkiem na wyspie Vilamendhoo, wchodzącej w skład Południowego Atolu Ari. Ma 900 metrów długości i 250 metrów szerokości. Malowniczy lot hydroplanem z międzynarodowego lotniska Velana trwa 25 minut. W hotelu znajduje się darmowe WiFi, odkryty basen, korty tenisowe, tenis stołowy, bilard, siłownia, SPA, całodobowa recepcja, salon fryzjerski i sklep z pamiątkami. Rodzice mogą skorzystać z opieki dla dzieci.

Kudafushi Resort & Spa
Raa Atol Prywatna plaża - baseny - restauracje i bary - Bezpłatne Wifi - SPA

Klejnot "Kuda" wypełniony światłem w nieskończonym oceanie życia, w którym zieleń natury napotyka krystalicznie czystą wodę, a biała koralowa plaża wyznacza granicę. Mały raj do życia i odczuwania prawdziwych wibracji natury w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Do kurortu można dotrzeć w 45 minut hydroplanem ze stolicy Malé. Obiekt oferuje odkryty basen, 3 restauracje, 2 bary, centrum nurkowe, klub dla dzieci, centrum fitness i spa oraz bezpłatne Wifi.