Wody Malediwów – najprawdopodobniej najpiękniejszego archipelagu Oceanu Indyjskiego – to mekka dla wielbicieli podwodnych wrażeń. Nurkowanie na Malediwach, podobnie, jak „snurkowanie” czy surfowanie to główne powody, dla których przybywają tu każdego roku setki tysięcy turystów. Przyciąga ich nierealnie czysta woda, której widoczność sięga ponad 30 metrów, znakomicie zachowana rafa koralowa, którą zamieszkują kolonie płaszczek, rekiny wielorybie i żółwie morskie oraz... wciąż możliwe do znalezienia wraki statków. Podwodnych turystów przybywa z każdym dniem, jednak ilość zapierających dech w piersi podwodnych miejscówek jest tak olbrzymia, że w wodach Malediwów starczy miejsca dla wszystkich.
Aby docenić w pełni, jak zróżnicowane jest nurkowanie na Malediwach, warto spędzić w błękitnych atolach co najmniej tydzień. Najbardziej satysfakcjonujące nurkowania dla miłośników podwodnej fauny zapewnia Atol Baa (Rezerwat Biosfery UNESCO). W jego turkusowych wodach spotkamy ponad 250 gatunków korali, otrzemy się o przedstawicieli ponad 1000 rodzajów ryb rafowych i, przy odrobinie szczęścia, popłyniemy płetwa w płetwę z olbrzymim żółwiem szylkretowym.

Jeżeli marzą nam się podwodne spotkania z dreszczykiem, koniecznie odwiedźmy zatokę Hanifaru – od maja do listopada w jej wodach możemy natknąć się na największe na świecie sezonowe kolonie płaszczek. Nurkując w ciepłych wodach Atolu Baa można również zejść naprawdę głęboko – kultowa Blue Hole kusi doświadczonych nurków głębokim kominem o szerokości 22 – 7 metrów.
Jeżeli wolimy podziwiać bogactwo podwodnego świata bez schodzenia zbyt głęboko, snorkelling na Malediwach to doskonałe rozwiązanie. Odkrywanie magii rafy koralowej można rozpocząć od… wyjścia za próg pokoju. Większość resortów oferuje bowiem nocleg w „wodnych willach”, z których możemy zejść bezpośrednio do ciepłej (30-32 st. Celsjusza) i nierealnie przejrzystej wody.

Z BlueBubble podwodny raj Malediwów jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy chwila, by przenieść się z nami do królestwa najpiękniejszch raf Azji!