Bali to najprawdziwsza „Wyspa Bogów” i  najbardziej znane miejsce na mapie Indonezji. Zatopiona w bujnej zieleni dżungli tarasów ryżowych,  oblana kobaltowymi wodami Morza Jawajskiego i Oceanu Indyjskiego, jest zakątkiem świata, które koniecznie należy odwiedzić choć raz w życiu. Bali jest lśniącą perełką na mapie archipelagu. Jej  misternie rzeźbiona hinduistyczna architektura, pełne wdzięku tańce i wulkaniczne krajobrazy urzekają od pierwszego wejrzenia. Mała, „kompaktowa” wyspa idealnie nada się na egzotyczną rodzinną podróż lub romantyczny wypad tylko we dwoje.

Największą zaletą Bali jest niewielka powierzchnia, na której nagromadzona została imponująca różnorodność krajobrazów i atrakcji. Tajemnicze świątynie stoją u stóp dymiących wulkanów, a urokliwe wodospady szemrzą w zielonym tropikalnym lesie. Perfekcyjne piaszczyste plaże i labirynty koralowców kuszą, by odkryć podwodny świat wyspy. Jakie sekrety skrywa zbudowana na stromej skale świątynia Pura Besakih? Którzy bogowie sprawili, że w małym Banjar wytrysnęły gorące źródła? Ile makaków mieszka w świętym „Lesie Małp” w Ubud? Na ile sposobów można przyrządzić świeżo złowione krewetki? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, Bali po prostu trzeba... zobaczyć na własne oczy. Pobyt Bali jest gratką dla miłośników sportów wodnych: nurkowania, snorkellingu i surfingu. Kolonie płaszczek,  sylwetki majestatycznych żółwi i tysiące tęczowych koralowców na rafach Nusa Lembogan są w zasięgu leniwego machnięcia płetwą. Tymczasem huk załamujących się fal w Kuta przyciągnie tu każdego miłośnika „jazdy na fali”.

Jako jedno z niewielu miejsc na świecie Bali zachęca do eksplorowania jego zakątków na skuterze. Krótki objazd dookoła wyspy pozwala nacieszyć się w ciągu kilku dni niepowtarzalną atmosferą plaż, beach barów i luksusowych resortów i ukrytych wśród tarasów ryżowych wiosek. Od otoczonej czarnymi wulkanicznymi plażami Loviny, przez Kutę — imprezową mekkę surferów, po kojące zmysły Ubud – każdy znajdzie tu Bali, którego poszukuje.

Oferty