Zatopione w turkusie morza Lombok jest spokojniejsze niż kosmopolityczne Bali i nadal nieodkryte przez masową turystykę. Dlatego (naszym skromnym zdaniem:)) wypoczynek wśród plaż i gajów palmowych Lombok to świetny sposób, by zakończyć lub rozpocząć wakacje w Indonezji.

Wulkaniczne krajobrazy Lombok przyciągają miłośników prostoty i relaksu, gwarantując jednocześnie znakomite warunki do plażowania i podwodnych eskapad. Tropikalne piękno jednej z najbardziej urokliwych wysp Indonezji idealnie współgra z bogactwem jego kultury i sztuki. Strzelista sylwetka pagodowej świątyni Pura Meru i groźnie wyglądająca „ognista góra” - wulkan Gunung Rinjani — kontrastują tu z kilometrami wybornych plaż.

Stworzony przez bogów wulkaniczny krater z turkusowym jeziorkiem i spływające z niego gorące źródła o leczniczych właściwościach prowadzą wprost do obsypanych najdrobniejszym i najbielszym piaskiem plaż i labiryntów raf koralowych. Tuż obok rozciągają się sięgające po horyzont pola ryżu i tytoniu, przez które prowadzą kręte szlaki idealne na leniwe spacery. Chyba nikogo nie trzeba długo namawiać na relaksujący urlop na Lombok?

Oferty