Fascynujący Kalimantan to indonezyjska część Borneo - trzeciej co do wielkości wyspy świata. To spowity mgłą tropikalny raj dla miłośników dzikiej przyrody i jeszcze dzikszej przygody. Wyspa porośnięta gęstym lasem równikowym, który ma „zaledwie” 130 milionów lat, skrywa tajemnice Matki Natury, o których śnił każdy poszukiwacz przygód.

Słonie karłowate, latające żaby, rudowłose orangutany, gibkie niczym liana gibbony i komiczne  nosacze — to tylko niektórzy z mieszkańców dżungli, których tu spotkamy. Przez cały rok rozkwita tu ponad 10 tysięcy gatunków roślin, a w powietrzu szybuje niemal 400 gatunków ptaków. Dostrzeżemy je, o ile uda nam się wyrwać z gościnnych „długich domów”, zamieszkiwanych przez lud Dayak – do niedawna etatowych łowców głów...Wakacje na Borneo to okazja do podróżowania najbardziej ekstremalnymi środkami transportu. Czekają tu na nas spływy tradycyjnymi łodziami klotok w głąb tajemniczego Parku Narodowego Tanjung Puting i przeprawy przez chybotliwe wiszące mosty. Dookoła Archipelagu Derawan amatorzy podwodnego świata mogą ponadto do woli cieszyć się jedną z najbogatszych raf koralowych na planecie.

Dla wielu z nas wyprawa na Kalimantan to podróż w głąb zaginionego świata, pełnego tajemnic i dzikich skarbów. Dlatego warto udać się tam jak najszybciej — nim ktoś je odnajdzie przed nami.

Oferty