Labirynt uliczek i ciemnych alejek, które wiją się we wszystkich kierunkach, setki mikroskopijnych sklepików, sprzedających posążki Buddy i sproszkowane koniki morskie i tysiące kolorowych domów, pamiętających pierwszych mieszkańców dzisiejszego państwa-miasta... To właśnie Chinatown – miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas urlopu w Singapurze.
Zwiedzanie Chinatown nie zajmie nam więcej, niż kilka godzin – niemal wszystkie atrakcje położone są w zasięgu kilkunastominutowego spaceru. Warto zanurzyć się w mętlik wąskich uliczek, by odkryć tajemnice buddyzmu w słynnej Świątyni Zęba czy zrozumieć trudną i często bolesną historię miasta z perspektywy budujących go imigrantów w interaktywnym Chinatown Heritage Centre. Jeżeli jesteśmy głodni duchowej strawy, koniecznie zajrzyjmy do znajdujących się niedaleko świątyń hinduistycznych i muzułmańskich, które nie tylko zachwycą nas swoją misterną architekturą, ale i uświadomią bogactwo kulturowe Singapuru.
Oczywiście doświadczenie Chinatown to również spacer między tysiącami małych straganów, targowanie się o cenę egzotycznych owoców i gubienie się w zacienionych zaułkach – dlatego warto zaglądać tu o różnych porach dnia i odkrywać różne twarze chińskiej dzielnicy – od tętniącej intensywnym nocnym życiem Club Street po Tanjong Pagor — mekkę miejscowych subkultur. Z pewnością w każdym miejscu wibrującego pozytywną energią Chinatown każdy znajdzie miejsce dla siebie!

Oferty