Atrakcje w Singapurze zaskakują i zachwycają na wiele sposobów – jednak Marina Bay jest miejscem, które nie ma według nas konkurencji. Rozległa dzielnica, rozciągająca się u ujścia rzeki Singapur, jest jak ogromny plac zabaw dla dorosłych i młodszych podróżników. Całodobowy park rozrywki, gdzie feeria świateł, futurystyczna architektura i gwar nocnego życia komponują się z zielenią drzew i orzeźwiającym zapachem znad zatoki – to nasze ulubione miejsce na mapie Azji Południowo-Wschodniej!
Zwiedzanie Singapuru warto rozpocząć właśnie od Marina Bay – wystarczy udać się na spacer wzdłuż wybrzeża, by zrozumieć, na czym polega potęga i urok tego nowoczesnego państwa-miasta. Dookoła wyrastają jedne z najbardziej rozpoznawalnych perełek architektonicznych kontynentu – w tym ikona miasta, czyli lśniące tysiącem świateł potężne kasyno i hotel Marina Bay Sands. Kto ma w sobie żyłkę hazardzisty, zapas gotówki i... szczęścia, znajdzie tu ponad 600 stolików do gry i niemal 1500 automatów do gier. Na samym szczycie Marina Bay – 55. piętrze — znajdują się jedne z najlepszych restauracji i barów w całej Azji. Sącząc wytrawnego drinka można stąd podziwiać zapierającą dech w piersi panoramę jednego z najbardziej nowoczesnych miast świata. Każdemu polecamy wieczór z martini w dłoni i widokiem na las rozświetlonych wieżowców!
Jednak zwiedzanie Singapuru i Marina Bay to nie tylko romans z hazardem i życiem nocnym, ale także – pobudzające wyobraźnię spotkanie z kulturą i sztuką. Nad samym brzegiem zatoki znajdziemy m.in. singapurską operę, która sławą dorównuje swojej siostrze w Sydney, a sylwetką nieodmiennie kojarzy się z niesławnym owocem duriana. Jeżeli zatęsknimy za zielenią i spokojem, udajmy się do jednej z najbardziej oszałamiających atrakcji miasta – futurystycznych ogrodów Gardens by the Bay, gdzie możemy spacerować mierzącą setki metrów podniebną kładką i zwiedzać pieczołowicie odtworzone ekosystemy lasów mglistych i gajów rajskich orchidei.
Nadal głodni wrażeń? Na koniec dnia czas na potężny zastrzyk adrenaliny – czyli doroczne nocne wyścigi na torze Formula 1 Singapore Grand Prix. To miejsce, gdzie spotykają się regularnie maniacy dźwięków silników i zapachu palonych opon i najszybszych na świecie samochodów – czyli wrażeń wyścigowych najwyższej jakości i prędkości. 

Oferty