Indyjskie smaki, mistyczne mantry i aromaty egzotycznego curry w sercu nowoczesnego Singapuru? Czemu nie! W końcu w samym centrum jednego z najbardziej wielokulturowych miast świata znajduje się słynna dzielnica Little India – dla wielu z nas miejsce, gdzie możemy w spokojny i bezstresowy sposób spotkać się z fascynującą kulturą Indii.
Zwiedzanie Little India jest zabawą na cały dzień – wędrowanie wśród tysięcy kolorowych sklepików i straganów, targowanie się o cenę delikatnego jedwabnego sari, czy w końcu – delektowanie się smakami samosy, lassi i chicken tikka masala to tylko część atrakcji Little India. Olbrzymim plusem tej części miasta jest to, że w przeciwieństwie do swojego kontynentalnego oryginału jest zaskakująco czysta, spokojna i bezpieczna. Dlatego bez problemu możemy samodzielnie zagłębić się w tajemniczy labirynt bazarów i placów, by odkryć prawdziwe lokalne perełki. Jeżeli mamy chwilę czasu, koniecznie zajrzyjmy wczesnym porankiem do najważniejszych świątyń Little India. Mistyczna ceremonia poświęcona miejscowym bogom – puja – pozwoli nam zanurzyć się w fascynujący świat hinduizmu. Świątynia Sri Veeramakaliamman zachwyca misternymi zdobieniami potężnej fasady i wielobarwnością zgromadzonych tu o niemal każdej porze dnia tłumów. Niedaleko znajdziemy buddyjską enklawę w świecie chaotycznego hinduizmu – świątynię Sakya Muni Budda Gaya, gdzie przed posągiem samego Buddy palą żarzą się kadzidełka, których zapach wprowadza nas w stan medytacji.
Największa atrakcja Little India to jednak zawsze zakupy! Indusi to przecież naród handlarzy – a spotkanie z ich niezwykłą kulturą robienia interesów to niepowtarzalne przeżycie. Pełne żartów negocjacje cen delikatnych jedwabi, kolorowych bransoletek, kilogramów przypraw i herbat to codzienny ceremoniał. Będąc w Singapurze nie możemy sobie odpuścić okazji, by do niego dołączyć!

Oferty