Bajkowe Filipiny wyglądają jak szmaragdowe korale, rozsypane na błękitnym dywanie oceanu. Słynący z nienaruszonej przyrody archipelag ponad 7000 wulkanicznych wysp według prawdziwych koneserów przygody jest jednym z najbardziej intrygujących zakątków Azji Południowo – Wschodniej.

Za co kochamy Filipiny? Za przypominające stożki czekolady wzgórza, oszałamiające intensywnością zieleni tarasy ryżowe, ciągnące się kilometrami plaże, zatoki z tysiącami wapiennych wysepek i jedne z najbardziej spektakularnych raf koralowych świata.

 Tylko tutaj wystarczy się zanurzyć w przejrzystych wodach laguny, by stanąć płetwa w płetwę z rekinem młotem, płaszczką i miniaturowym konikiem morskim. Filipiny to także kraj z fascynującym dziedzictwem kolonialnej architektury i...kultury, które zdecydowanie polecamy poznać. Któż bowiem po całodniowym zwiedzaniu kamiennych katedr, placów i fortów nie zanurzy się w radosnym świecie fiesty (świętowania) i sjesty (odpoczywania)?

Kiedy jechać

       
       
Hotele

Casa Kalew
Palawan - El NIdo Kameralny i ekologiczny - bezpłatne Wifi - basen - restauracje - bar

Casa Kalaw to hotel inspirowany filipińskim stylem, położony w obrębie Lio Tourism Estate - pierwszej inwesycji ekologicznego rozwoju w El Nido na Palawanie. Odnajdziesz tu wygodę i kameralną atmosferę. Hotel dysponuje 42 pokojami wyposażonymi w klimatyzację, prysznic z ciepłą i zimną wodą, bezprzewodowy dostęp do Internetu, 42-calowy telewizor z kanałami telewizji kablowej, zestaw do parzenia kawy i herbaty, sejf oraz zestaw kosmetyków. Goście mają do dyspozycji restauracje w bydynku oraz na świeżym powietrzu, bar, basen, pawilon gier oraz centrum rozrywek dla dzieci.

Bluewater Maribago
Cebu Bezpośrednio przy prywatnej plaży - odkryty basen - fitness - bezpłatne Wifi - restauracje i bary

Filipińczycy twierdzą, że nie ma to jak filipińskie powitanie - ciepłe, przyjazne i troskliwe. Bluewater Maribago należy do filipińskiej sieci ośrodków wypoczynkowych nastawionej na to, by goście właśnie w takiej błogiej i opiekuńczej atmosferze spędali czas w ich resorcie. Obiekt położony jest beżpośrednio przy prywatnej, piaszczystej plaży, umożliwiającej uprawianie rozmaitych sportów plażowych i wodnych. Posiada otwarty basen, trzy restauracje, dwa bary, siłownię, fitness, SPA, salon kosmetyczny oraz fryzjerski. Pokoje klimatyzowane z łązienką, minibarem i TV.

Coast Boracay
Boracay Stylowy - położony przy plaży - basen - restauracje - bar - bezpłatne Wifi

Luksusowy i stylowy hotel 5-gwiadkowy położony w sercu Boracay przy słynnej White Beach. Projektanci Erik Richard oraz Yakang Yaka Barter stworzyli nowoczesny wystrój, wzbogacony lokalnymi akcentami, ręcznie wykonanymi przez tkaczy z Mindanao. Hotel dysponuje włąsnymi basenami, restauracją, barem oraz siłownią. 71 pokoi wyposażonych jest w telewizory SMART, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz pięciogwiazdkowe łóżka tak luksusowe, że błagają o to, by w nich pozostać.