Spływające po górskich zboczach masywu Cordilliera tarasy ryżowe Banaue to jedna z najbardziej sielskich atrakcji Filipin. Położone w północnej części wyspy Luzon, niemal pionowe poletka zachwycają świeżym odcieniem zieleni i roztaczającymi się dookoła panoramami górskich szczytów.

Tarasy Banaue urzekają nie tylko wyglądem – wpisana na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO atrakcja Filipin wzbudza podziw również ze względu na jej wykonanie. Rudno uwierzyć, ale pnące się do wysokości 1200 m n.p.m tarasy członkowie ludu Ifigao zbudowali ręcznie – i to ponad 2000 lat temu! Dzięki wytrwałości i pomysłowości dawne plemię łowców głów stworzyło prawdziwy cud inżynierii, który sami Filipińczycy nazywają „ósmym cudem świata”. Mimo braku zaawansowanych maszyn i sztucznych konstrukcji tarasy ryżowe Banaue przetrwały do dziś, by zachwycać i zachęcać do poznawania innej twarzy archipelagu.

Wędrówka wzdłuż wąskich ścieżek, które prowadzą przez poletka, to okazja do zbliżenia się do kultury Ifigao. Odwiedziny w niewielkich osadach i spotkania z nieruchomymi bulol – mistycznymi strażnikami ryżodajnych pól – to jedna z największych przygód, które gwarantują wakacje na Filipinach!