Oblana ciepłymi wodami Morza Sulu wyspa Palawan to najprawdziwszy raj dla pasjonatów wodnego świata. Wąski pasek zieleni z poszarpaną linią brzegową, tysiącem ukrytych lagun i skalistych wapiennych wysepek oraz plażami pokrytymi drobnym, pudrowym piaskiem, jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Filipinach. To jedno z najlepszych miejsc w Azji Południowo - Wschodniej dla osób, które chcą połączyć relaks na plaży z eksploracją morskich głębin i beztroskim rejsowaniem po licznych szmaragdowych wysepkach. El Nido w północnej części wyspy oraz sąsiadujące z nim wyspy Coron to istny raj, budzący zachwyt nawet u najbardziej wytrawnych i doświadczonych podróżników!

Urlop na Palawan pozwala odkryć w ciągu zaledwie kilku dni całe bogactwo podwodnego i nadwodnego świata Filipin. Wielobarwna rafa Tubbataha i Archipelag Bicuit to znane na całym świecie miejsca nurkowe. W labiryntach koralowców ukrywają się tu karłowate koniki morskie, majestatyczne płaszczki poddają się swoim „zabiegom czyszczącym”, a groźnie wyglądające rekiny młoty łypią na nas spod oka.

Mrożący krew w żyłach Park Narodowy Puerto Princesa zabiera nas w rejs jedną z najdłuższych zdatnych do nawigowania podziemnych rzek świata. Rozsiane wzdłuż plaż tradycyjne restauracyjki chaolong serwują na zakończenie dnia najlepszą na archipelagu zupę rybną z chrupiącą francuską bagietką. Dlatego według nas każdy, kto wybierze się w tym sezonie na wakacje na Palawan, zakocha się w tym morskim raju – nieważne, czy z perspektywy rafy czy plaży.