Małe Bohol kojarzy się z legendami o zaginionym świecie jak żadna inna z wysp Filipin. Na tym nadal stosunkowo nieodkrytym kawałku archipelagu znajdziemy jedne z najsłynniejszych ikon Azji Południowo - Wschodniej: „słodkie” Czekoladowe Wzgórza, tęczowe rafy Panglao i nie większego od ludzkiej pięści wyraka. Przede wszystkim jednak znajdziemy tu ciszę, niezmącony niczym spokój i kojącą zmysły zieleń – wszystko, co gwarantują wakacje na Bohol.

Każdy, kto spędzi choć kilka dni na Bohol, będzie miał szanse obudzić w sobie ducha przygody i relaksu zarazem. Oprócz wspaniałych plaż, ocienionych szpalerami smukłych palm, czeka tu również górzysty interior, skrywający wodospady, chłodne jeziorka w tajemniczych jaskiniach i szlaki wiodące przez soczystą zieleń tarasów ryżowych. I, oczywiście, słynne Czekoladowe Wzgórza – ponad 1200 niemal identycznych wzniesień, które są podobno skamieniałymi łzami nieszczęśliwie zakochanego olbrzyma.

Eksplorowanie podwodnego świata wyspy to czysta przyjemność i dla wielu – główny powód podróży na Filipiny. Nurkowanie na Bohol to niezapomniana wyprawa w głąb przejrzystych wód dookoła wyspy Panglao, zamieszkiwanych przez 8-milimetrowego konika morskiego, rekina młota i żółwia morskiego. Marzycie o spotkaniu z nimi? Jeżeli tak, koniecznie zaplanujcie z nami wakacje na Bohol choćby dziś!