Gwarna i kolorowa wyspa Cebu to brama Filipin i znakomite miejsce, by rozpocząć przygodę z archipelagiem 7000 wysp. Wciśnięta między dziką Negros a zaciszną Bohol, Cebu od stuleci cieszy się sławą kulturowego serca kraju i niezachwianą miłością samych Filipińczyków.

Znana z wielowiekowego dziedzictwa architektury kolonialnej i miejscowej kultury, Cebu jest również kochana za zaciszne plaże, do których prowadzą palmowe aleje oraz... zapierające dech w piersi podwodne wyprawy. Mieszanka atrakcji związanych z kulturą i naturą sprawia, że wakacje na Cebu to wspaniały pomysł dla ciekawych egzotycznego świata. Na Cebu radość życia czuć na każdym kroku. Wystarczy spędzić chwilę na urokliwym plaza (placu) w okolicy dumnej Bazyliki Świętego Dzieciątka, by poczuć klimat prawdziwych Filipin. Kolorowy tłum, który przewija się dookoła, zapachy egzotycznych owoców morza i dźwięk kościelnych dzwonów tworzą harmonijny harmider, tak specyficzny dla Filipin.

Jednak największe atrakcje Cebu skrywają nie miasta, ale wybrzeże i oblewające je ciepłe wody Morza Sulu. Idealnie białe plaże pobliskiej wysepki Bantyan, mieniące się tysiącem barw rafy koralowe Isla Malapascua oraz żyjące tu rekiny, płaszczki i żółwie to kolejne powody, dla których wyspa cieszy się niesłabnącą sympatią wśród podróżników.