Mauritius to najbardziej romantyczna wyspa na Oceanie Indyjskim. Górzysty wyspiarski raj, położony między egzotyczną Azją a rozgrzaną Afryką, jest wspaniałym miejscem na pełne bliskości i czułości chwile – nie tylko między nowożeńcami!
Mauritius udowadnia, że małe naprawdę jest piękne. Jego poszarpana linia brzegowa skrywa setki lagun, sekretnych plaż i podwodnych jaskiń, które eksplorować można bez końca. W tajemniczym sercu wyspy poprzecinanym łańcuchami górskimi i żyznymi dolinami, ukrywają się najcenniejsze skarby kraju: trzcina cukrowa, beczki z przedniej jakości rumem i zapomniany świat kreolskich willi, wiosek i smakowitych potraw z owoców morza.

Kiedy jechać

Mauritius leży w strefie klimatu zwrotnikowego, wilgotnego na półkuli południowej (zaledwie 3 stopnie od zwrotnika koziorożca), dlatego tamtejsze pory roku są odwrócone w stosunku do naszych. Oznacza to, że maurytyjskie lato trwa mniej więcej od listopada do maja (wyższe temperatury, więcej opadów), a zima od maja do listopada (ciut niższe temperatury, mniej opadów). Oczywiście różnice pomiędzy tymi porami roku nie są tak wyraźne jak u nas i Mauritius przyciąga turystów niemal przez cały rok. Należy się jednak liczyć z dużą zmiennością pogody typową dla wilgotnego klimatu tropikalnego. Gdy obudzimy się rano, widząc za oknem chmury lub deszcz, kilkanaście kilometrów dalej może być piękna pogoda i świecić słońce. Nie należy się tym zbytnio przejmować, gdyż po śniadaniu i porannej toalecie najprawdopodobniej i u nas się wypogodzi. Należy jedna pamiętać, że w okresie od grudnia do marca aura może okazać się wyjątkowo dokuczliwa z powodu nawiedzających kraj cyklonów (silne huragany i obfite ulewy).

Oprócz charakterystycznych dla strefy międzyzwrotnikowej cech klimatu, wyspa posiada też swój własny mikroklimat. Passaty wiejące od strony południowo-wschodniej przynoszą w tej części wybrzeża trochę więcej opadów, które kumulują się w centralnej, górzystej części wyspy. Część zachodnia natomiast uznawana jest za najbardziej suchą, gdyż wspomniane przed chwilą góry izolują ją od wilgotnych wiatrów.

 

       
       
Hotele

La Pirogue
Flic-en-Flac Bezpośrednio przy plaży - odkryty basen - bezpłatne Wifi - restauracje i bary - centrum fitness i SPA - sporty wodne i korty tenisowe

Hotel La Pirogue, położony bezpośrednio przy plaży Flic-en_Flac wzdłuż zapierającego dech w piersiach wybrzeża, oferuje gościom niesamowite wrażenia rodem z raju, szczególnie w czasie zachodów słońca. Autentyczny La Pirogue przypomina tradycyjną, maurytyjską wioskę rybacką. Każdy dach bungalowów krytych jest strzechą, nawiązującą kształtem do rozwiniętego żagla lokalnej łodzi rybackiej, od której pochodzi jego nazwa. Ten hotel w stylu boho-chic, otoczony palmami kokosowymi i bujnymi ogrodami, oferuje relaksującą atmosferę, która doskonale nadaje się zarówno dla rodzin, jak i dla par.

Zilwa Attitude
Calodyne Bezpośrednio przy plaży - odkryty basen - bezpłane Wifi - SPA - 5 restauracji - 3 bary - sporty wodne - korty tenisowe

W języku kreolskim Zilwa znaczy "wyspiarka". Zilwa Attitude jest inny i wyjątkowy dzięki autentycznemu, mauretańskiemu stylowi połączonemu z rustykalną współczesnością. Ten czterogwiazdkowy hotel położony jest na północnym wybrzeżu Mauritiusa, w miejscowości Kalodyne, w pobliżu wioski rybackiej Grand Gaube. Dołożono wszelkich starań, by panująca tu  atmosfera oddawała gościm lokalny styl życia wyspy. Hotel posiada własne restauracje i bary oraz zapewnia bogatą ofertę animacji dla całej rodziny. 

Lux Le Morne
Le Morne Oaza luksusu i spokoju - bezpośrednio przy plaży - centrum SPA - bezpłatne Wifi - 4 baseny

Wkomponowany w dziką przyrodę jednego z najatrakcyjniejszych miejsc na Mauritiusie, położony u podnóża majestatycznej skały na półwyspie Morne Barbant, hotel LUX* Le Morne to miejsce, w którym można dostroić się do natury. Spektakularne zachody słońca, sporty wodne, doskonała kuchnia i wypoczynek w iście idyllicznej atmosferze - odnajdziesz tu to wszystko. Egzotyczne smaki z całego świata oraz grilowane potrawy inspirowane kuchnią wypsy w połączeniu z doskonałymi winami, oczarują epikurejczyków w hotelowych restauracjach.