Park Narodowy Black River Gorges to perełka przyrodnicza i jedna z największych atrakcji Mauritiusa. Do niedawna jedyny na wyspie park narodowy, ten fascynujący i spektakularny widokowo świat tropikalnych lasów mglistych, majestatycznych górskich grzbietów i potężnych wodospadów, zajmuje niemal 4% powierzchni Mauritiusa. Bez wątpienia jest to miejsce, którego nie powinno zabraknąć w naszym planie podróży!

Odwiedziny w Parku Narodowym Black River Gorges to znakomity pomysł na aktywny wypoczynek na Mauritiusie. Na prawdziwych odkrywców czeka tu ponad 50 kilometrów szlaków, które prowadzą prosto w ramiona przygody. Spacer w głąb tajemniczych lasów Mauritiusa pozwala chłonąć upajające zapachy orchidei, tęczowe kolory wulkanicznych wzgórz i dźwięki ptasiego świergotu — szczególnie zniewalające o zachodzie słońca!

Największe atrakcje parku to zarazem najbardziej znane atrakcje Mauritiusa. Jeżeli chcemy zobaczyć jeden z najwspanialszych widoków na wyspie, koniecznie udajmy się w kierunku Gorges Viewpoint — punktu widokowego, który pozwala spojrzeć w głąb długiej, szmaragdowozielonej doliny. Mamy ochotę zanurzyć się w świecie wodospadów? Krótki spacer przez leśne gęstwiny pozwoli odkryć zapierające dech w piersi panoramy, rozciągające się z punktów widokowych przy wodospadzie Alexandra Falls. Będąc tu, koniecznie należy rozejrzeć się dookoła — w oddali widać malowniczy szczyt Mt. Cocotte (771 m n.p.m). Aby poczuć prawdziwą potęgę wody na Mauritiusie, wybierzmy się na spacer pod wodospady Tamarind Falls. Słynne „7 kaskad Mauritiusa” to wymarzone, oddalone od zgiełku i tłumów miejsce na beztroski piknik.

Chamarel - „Ziemia 7 Kolorów” to kolejny zakątek Parku Narodowego Black River Gorges, którego po prostu nie wolno przegapić. Ten niewielki rezerwat słynie z tęczowych wzgórz, które powstały dzięki intensywnemu i gorącemu życiu dawnych wulkanów wyspy. Kolejne warstwy lawy, zastygające powoli przez miliony lat, stworzyły tu fascynujący, naturalny obraz. Układające się naprzemiennie barwne pasma we wszystkich kolorach tęczy można podziwiać godzinami, obserwując unikalną grę świateł od wschodu do zachodu słońca.