Magiczne wybrzeże Mauritiusa jest rajem, stworzonym, by uczyć trudnej sztuki relaksu. Otoczone wodami ciepłego i czystego Oceanu Indyjskiego, przyciąga jak magnes turystów, spragnionych słońca, drobnego jak talk piasku i podwodnych eskapad w głąb rafy koralowej. Planując plażowy urlop na Mauritiusie, każdy może być pewny, że znajdzie tu coś dla siebie – każda część tego wyspiarskiego wybrzeża ma inny klimat i atmosferę!
Jeżeli marzymy o urlopie w najlepszym wydaniu i ekskluzywnej otoczce, koniecznie zajrzyjmy do Ile aux Cerfs – nadmorskiego kurortu pełnego blichtru, celebrytów i widoków rodem z pocztówek. To jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości wschodniego „Białego Wybrzeża”, gdzie możliwy jest wypoczynek w stylu glamour na czystych, pokrytych śnieżnobiałym piaskiem plażach.
Po drugiej stronie wyspy, w samym sercu zachodniego „Złotego Wybrzeża” znajdziemy równie słynną, choć rzadziej odwiedzaną przez gwiazdy miejscowość – Flic en Flac. Ta dawna wioska rybacka jest dziś elegancką miejscowością wypoczynkową, gdzie czekają na nas mierząca 8 kilometrów plaża, pełna barw rafa koralowa, zaciszna laguna i... silne wiatry, które przyciągają zimą fanów kitesurfingu.
Jeżeli chcemy połączyć plażowanie i poznawanie lokalnych tradycji na Mauritiusie, zarezerwujmy pobyt w północnej części wyspy, gdzie historia i natura przeplatają się nieustanie. Te region zwany jest „Lazurowym Wybrzeżem Mauritiusa” nie bez przyczyny - znajdziemy tu zarówno małe, czarujące osady rybackie, jak i urzekające nowoczesną kreolską architekturą resorty: Belle Mare, Mont Choisy i rozległe Trou d'Eau Douce. Osobom, które lubią gwar i zabawę do białego rana polecamy magiczną Grand Baia, gdzie życie rozpoczyna się dopiero po zachodzie słońca. Rodziny, które marzą o wspólnej nauce snurkowania w ciepłych i płytkich wodach pokochają z kolei urokliwe, otoczone rafą koralową Trou aux Biches. Jedne z najwspanialszych panoram na Mauritiusie znajdziemy na samym końcu wyspy – w okolicy Cap Malheureux, zwanego dawniej „Przylądkiem Nieszczęścia”. Wyrastająca prosto z wody potężna skała Coin de Mire jest jednym z powodów, dla którego zwyczajnie trzeba tu być – najlepiej o zachodzie słońca!
Ucieczka na południe wyspy to dobra propozycja dla miłośników nurkowania, snurkowania i eksplorowania podwodnych labiryntów. Podwodny obszar chroniony Blue Bay to raj rafy koralowej, gdzie na głębokości niecałych 6 metrów znajdziemy ponad 50 gatunków morskiej flory i fauny.