Trudno o miejsce, które bardziej kojarzy się z potęgą nieokiełznanej przyrody niż Sabah – malezyjska prowincja na Borneo. Oblewana wodami trzech mórz i niemal wchłonięta przez jeden z najstarszych lasów tropikalnych świata, Sabah jest klejnotem Azji, który  należy zobaczyć na własne oczy.

Podróż do prowincji Sabah to okazja do poznania zakątka Azji, który niecałe 200 lat temu był perłą w koronie potężnego Sułtanatu Brunei. Dziś to wielobarwny i wielokulturowy tygiel tradycji rodem z Chin oraz Filipin, dziesiątek rdzennych grup etnicznych i ludności muzułmańskiej. Na ciekawych spotkań z tradycyjną kulturą Borneo czekają tu wioski i osady, ukryte w sercu zielonej Doliny Danum. Majestat tego cudu Matki Natury możemy podziwiać, spacerując wśród koron drzew 70 metrów nad ziemią. Z tej perspektywy dojrzymy nawet ukrywające się przed ludzkim wzrokiem latające żaby – kolorowy klejnot Borneo.

Krajobrazy prowincji Sabah są niezwykle zróżnicowane i hipnotyzujące. Nagie zbocza Mt. Kinabalu (4095 m n.p.m) kuszą możliwością stosunkowo łatwej wspinaczki każdego miłośnika górskich wypraw. Światowej klasy warunki do nurkowania w fantazyjnym świecie raf i koralowców w Sipadan zaspokoją najbardziej wymagających amatorów podwodnych eskapad. Nurkując w ciepłych i spokojnych wodach Morza Sulu z pewnością spotkamy żółwia morskiego –  majestatycznego władcę oceanów. Na najwytrwalszych podróżników w gęstwinach dżungli czeka natomiast największy skarb Borneo: fascynujący świat komicznego nosacza i orangutana („leśnego człowieka”) - jednego z najbardziej zagrożonych gatunków świata.

Oferty