Sarawak to gratka dla podróżników, łaknących spotkania z najgroźniej wyglądającymi wojownikami Azji i dotknięcia najstarszych lasów tropikalnych świata. Prowincja Sarawak należy do Malezji, jednak znajduje się na jednej z najbardziej tajemniczych i niezbadanych wysp świata – Borneo. Każda podróż do tego „Zaginionego Świata” to niepowtarzalna okazja, by poczuć potęgę i majestat Matki Natury.

W głębi lasów Borneo kryją się skarby natury i kultury. To właśnie tutaj mieszkają w końcu potomkowie Łowców Głów – ludu Iban, którego członkowie słynęli do niedawna z kolekcjonowania zminiaturyzowanych czaszek swoich wrogów. Dziś spotykając się z nimi jesteśmy bezpieczni – chyba że oddamy się w ich ręce dobrowolnie i pozwolimy wykonać tradycyjny tatuaż, poświadczający naszą odwagę (bardzo bolesny). Aby poznać z bliska tę fascynująca kulturę, wybierzmy się na kilkudniową wędrówkę Szlakiem Łowców Głów z przewodnikiem, który wprowadzi nas do świata charakterystycznych długich domów i tajemniczych tradycji.

Stolica prowincji, wielokulturowe Kuching, to świetna baza wypadowa do jednego z parków narodowych w tej części Borneo. Możemy stąd wkroczyć w objęcia dżungli w Parku Narodowym Similajau lub zanurzyć się w beztroskim plażowaniu w okolicach Parku Narodowego Bako. Marzymy o połączeniu leśnej wyprawy z lenistwem? Spływ majestatyczną rzeką Batang Rejang to najlepsza opcja! Sarawak to nie tylko świat przyrody. Koneserzy muzyki koniecznie powinni tu przybyć podczas festiwalu Rainforest World Music Festival – święta muzyki wszystkich kontynentów w samym sercu tysiącletniej dżungli!

Oferty