Prowincja Penang to kulturowe serce Malezji i mekka miłośników dobrej kuchni. Region zwany „Perłą Orientu” rozciąga się zarówno na części wyspiarskiej, jak i lądowej. Jego najciekawsze zakątki to jednocześnie największe atrakcje Malezji. Znajdziemy tu zarówno historyczne kolonialne miasta portowe, jak i dzielnice stworzone przez przybywających tu niegdyś tłumnie arabskich i chińskich kupców. Jeżeli dodamy do tego szereg świątyń najróżniejszych wyznań, ulice w całości poświęcone sztuce współczesnej i street-art, kuszące aromatami świeżych ryb i owoców morza stragany z lokalnymi potrawami i plaże, które obmywają ciepłe i przejrzyste wody - otrzymamy Penang w pigułce!
Urlop w Malezji wielu z nas łączy z pobytem w prowincji Penang – i całkiem słusznie! W końcu właśnie tutaj poczujemy z pełną mocą, jak łączą się wpływy kultur Wschodu i Zachodu. W malowniczym mieście Georgetown, które objęte jest ochroną UNESCO, zakochamy się w kolonialnej architekturze, smakach Orientu i pokrytych delikatnym piaskiem plażach. Jednak uroki Georgetown to nie wszystko, co ma do zaoferowania Penang.
Każdy, kto choć raz marzył o zanurzeniu się w unoszącą się w powietrzu ławicę świetlików, spełni swojej marzenie właśnie tu. W niewielkim Nibong Tebal możemy udać się w nocny rejs wąskimi kanałami, nad którymi unoszą się dziesiątki tysięcy świecących delikatnie owadów. To wspaniałe przeżycie, które nawet dorosłego przeniesie do świata rodem z bajek Disneya! Marzymy o spokojnym dniu na ciepłej plaży? A może chcielibyśmy podnieść sobie poziom adrenaliny i poszaleć na morskich falach? Najpiękniejsze plaże Penang zagwarantują nam jedno i drugie – Batu Ferringi to nasze ulubione miejsce na plażowej mapie Malezji. Luksusowe hotele sąsiadują tu z małymi, ukrytymi przed komercją zatoczkami, a prosto z pokrytej białym piaskiem plaży możemy wkroczyć do podwodnego królestwa.

Oferty