Bajkowy archipelag 99 szmaragdowych wysp to kwintesencja tego, jak opisać wakacje na Langkawi. Położone zaledwie 30 kilometrów w głąb morza, Langkawi jest jednym z najbardziej atrakcyjnych i (do niedawna) najskrzętniej skrywanych zakątków tego kraju. Co zatem warto zobaczyć, planując urlop na Langkawi?

Bujna przyroda to główny atut Langkawi – cały obszar zajmującego 10 tysięcy km2 archipelagu jest objęty ochroną UNESCO. Najpiękniejsze zakątki poszczególnych wysp kryją się nieraz głęboko w dżungli, dlatego należy być przygotowanym na spacer, który może trwać nawet cały dzień. A które atrakcje Langkawi oczarowały naszych specjalistów?
Miłośnicy leśnych wędrówek zakochają się w szumiących wodach wodospadów „7 Wells”. Chłodne wody spadają do siedmiu naturalnie utworzonych sadzawek, do których można zejść lub zjechać, ślizgając się po mokrych kamieniach. Wycieczka kolejką gondolową na panoramiczny szczyt Machinchang, gdzie znajduje się najdłuższy na świecie podwieszany taras widokowy w kształcie łuku (słynny Sky Bridge),  trekking przez dżunglę na najwyższy wierzchołek archipelagu – Gunung Raya (881 m n.p.m), podglądanie życia ponad 1000 krokodyli i aligatorów na farmie krokodyli lub wyprawy łodziami (tudzież kajakami lub skuterami wodnymi) na pozostałe wysepki archipelagu (island hopping) i obserwowania polujących orłów (będących symbolem wyspy) - to kolejne aktywności dla głodnych wrażeń.

Wypoczynek na Langkawi to też oczywiście plaże pokryte drobnym, gorącym piaskiem, w którym można zanurzyć zmęczone stopy. Gdzie szukać tych najpiękniejszych? My nasze plaże marzeń znaleźliśmy między innymi na Pantai Cenang, która tętni życiem zarówno w ciągu dnia jak i długimi wieczorami, oraz na dzikiej, otoczonej wapiennymi jaskiniami i lasami namorzynowymi Tanjung Rhu, stanowiącej przeciwieństw tej poprzedniej.

Oferty