Zwiedzanie Malezji bez wizyty w kolonialnej Malakce byłoby absolutnie nieważne. To pełne uroku nadmorskie miasto, rozciągające się po obu stronach rzeki Melaka, zachwyca już od pierwszego kontaktu. Różowe mury zabytkowych domów i kościołów z czasów holenderskich i portugalskich kolonizatorów, plątanina uliczek tajemniczego Chinatown oraz niezapomniane widoki, które czekają na nas w portowej części miasta to zaledwie część tego, co czeka nas w mieście Melaka. Zapraszamy zatem w podróż do różowego portu Malezji!

Największe atrakcje Melaki łatwo znajdziemy w przeciągu krótkiego spaceru po zabytkowym centrum miasta, które stawiali pierwsi kolonizatorzy w XIX wieku. Późniejsze czasy przywiodły do dynamicznie rozwijającego się portu Portugalczyków, Holendrów, Chińczyków i Arabów – wszyscy mieszkający w znajdujących się obok siebie dzielnicach.

Dziś dawne domy, targi i świątynie tworzą jedyny w swoim rodzaju wielokulturowy szlak dookoła Melakki. Spacerując wąskimi, brukowanymi uliczkami niezwykle tłocznego Chinatown, poczujemy pełnię egzotyki – w maleńkich, ciemnych sklepach kupimy kręcące w nosie przyprawy, tajemnicze chińskie leki z miejscowych ziół i intrygujące smakiem nalewki z suszonych wężowych skórek.

Starówka Malakki chroniona jest przez UNESCO nie bez powodu. Jej urokliwe różowe mury prowadzą w kierunku jednych z najważniejszych zabytków sakralnych tej części kraju – w tym najstarszej w Malezji protestanckiej świątyni.

Zwiedzanie Malakki polecamy zakończyć w jednej z setek klimatycznych restauracji niedaleko słynnej Harmony Street – ulicy, gdzie znajdziemy świątynie każdej z ważniejszych religii wielokulturowej Malezji. W otoczeniu tysiąca barwnych straganów i oparach egzotycznych zapachów przeniesiemy się do kolonialnego świata zaludnionego przez piratów, handlarzy opium i odkrywców nieznanych lądów.

Oferty