Tętniące pozytywną energią Kuala Lumpur to wart uwagi przystanek dla każdego, kto planuje wakacje w Malezji. Rozrastająca się dynamicznie stolica pogodnego kraju ma wiele do zaoferowania nawet najbardziej wymagającym podróżnikom. Luksusowe pięciogwiazdkowe hotele w najbardziej przyjaznych cenach w całej Azji? Są. Futurystyczna, zapierająca dech w piersi architektura „Bliźniaczych Wież” Petronas Towers? Jest. Rozbudzająca wyobraźnię mieszanka chińskiej, indyjskiej i malezyjskiej kultury? Jest!

Rzeczywiście – lubiane przez turystów „KL” (jak pieszczotliwie nazywa się stolicę tego kraju) to punkt obowiązkowy, który niezwykle urozmaici urlop w Malezji. Które atrakcje Kuala Lumpur polecamy Wam zatem najbardziej?

Każdy, kto odwiedzi Kuala Lumpur, od razu ulegnie pełnej energii atmosferze tego miasta, które wyrosło na fundamentach XIX-wiecznego miasteczka górniczego. Wystarczy zamówić taksówkę do tzw. Złotego Trójkąta (Golden Triangle), by poczuć na własnej skórze, jak intensywne jest życie w słynnym KL. Onieśmielająca sylwetkami wieżowców dzielnica CBD (Central Business District – centrum biznesu stolicy) znajduje się tuż obok ekskluzywnych hoteli i klubów nocnych, gdzie spotykają się żądni muzyki i zabawy mieszkańcy miasta i celebryci.

Pamiętające epokę kolonialną Chinatown to serce starego Kuala Lumpur Jest poprzecinane gęstą siateczką uliczek i zaułków i wciśnięte między nowoczesne drapacze chmur, meczety, kolonialne budynki i fascynujące muzea. To tutaj poczujemy najłatwiej ducha miasta – spacer wzdłuż koronkowych podcieni dawnych budynków rządowych czy odpoczynek na głównym placu Merdeka pozwolą nacieszyć się pełną życia atmosferą Kuala Lumpur. Koniecznie należy zajrzeć na główną stację kolejową stolicy Malezji (Kuala Lumpur Railway Station), której potężna biała sylwetka zachwyca lekkością, dziesiątkami smukłych wieżyczek i ażurową, mauretańską architekturą.

Aby odnaleźć korzenie miasta, warto udać się w głąb jego historii i odwiedzić dom klanu Chan – chińską świątynię Chan Che Shu Yuen. W ponadstuletnich murach znajdują się cenne relikty chińskiej kultury: delikatna porcelana i ołtarz poświęcony przodkom klanu Chan. Gdy poczujemy drażniący nozdrza zapach kadzidełek i usłyszymy szepty modlitw, poczujemy się jak dawni podróżnicy, odkrywający bogactwo stolicy królestwa Malezji.

Oferty