Malezyjska wysepka Pulau Tioman mierzy niecałe 40 kilometrów długości i tylko 12 kilometrów szerokości. Jednak na tak niewielkim obszarze znajdziemy wszystko, co składa się na idealny wypoczynek. Są tu plaże, które wyglądają niczym z opowieści o Kapitanie Cooku, otoczone szpalerami palm. Są dziesiątki hektarów niemal dziewiczej dżungli, którą zamieszkują potężni krewni warana z Komodo i tysiące harcujących małp. Przede wszystkim jednak – są wschody i zachody słońca, którym Pulau Tioman już od lat 70. zawdzięcza przydomek „najpiękniejszej wyspy Azji”!
Wypoczynek na Pulau Tioman to idealny sposób na zregenerowanie sił po aktywnych wakacjach w Malezji. Odkrywanie zaginionych plaż i lagun, spacery wzdłuż leśnych szlaków, wizyty w ukrytych w dżungli wioskach i kąpiele w wodospadach pozwolą odkryć tajemnice serca wyspy. Ponieważ jednak najcenniejsze klejnoty Pulau Tioman ukrywa w głębinach ciepłych wód, warto udać się na wyprawę nurkową lub snorkellingową – i to nie raz! Dzięki widoczności sięgającej 20 metrów i braku silnych prądów podwodne eskapady są tu wyjątkowo przyjemne. Bez trudu dojrzymy tu kolonie wielobarwnych ryb, tysiące białych koralowców i zachowujące się niczym królowie oceanu żółwie morskie.
Po powrocie na powierzchnię nie zapomnijmy udać się do jednego z najważniejszych miejsc na wyspie – centrum rehabilitacji żółwi w Juara. W tym niewielkim ośrodku możemy nie tylko obserwować z bliska jedne z najwspanialszych stworzeń na Ziemi, ale także – pomóc im.

Oferty