„Miasto Aniołów, Wielkie Miasto, Miejsce Pobytu Świętego Klejnotu Idry (Szmaragdowy Budda), Miasto Boga Nie Do Zdobycia, Wielka Stolica Świata, Ozdobiona Dziewięcioma Drogimi Kamieniami, Bogata w Potężne Pałace Królewskie Równe Niebiańskiej Siedzibie Odrodzonego Boga, Miasto Podarowane Przez Indrę i Zbudowane Przez Wisznu.”

To jedno z tłumaczeń pełnej nazwy tej największej na Półwyspie Indochińskim metropolii. Oryginalna wersja w języku tajskim jest obecnie wpisana  w Księdze Rekordów Guinnessa jako najdłuższa nazwa geograficzna na świecie i brzmi następująco: kliknij tutaj. Jak widać, w codziennym użytkowaniu dużo praktyczniejsza i rozpoznawalna przez wszystkich jest wersja „Bangkok”.

O najważniejszych punktach tego miasta będziecie Państwo mogli poczytać w pozostałych inspiracjach. Oferuje ono przyjezdnym tak wiele, że moglibyśmy opisywać je w nieskończoność, ale to i tak nie odda w pełni klimatu tego miasta. Bangkok to nie tylko esencja samej Tajlandii, ale cały kontynent w pigułce. Można tu odnaleźć mieszankę wszystkich azjatyckich kultur, religii i obyczajów. Żeby to poczuć i zrozumieć, koniecznie trzeba tego doświadczyć osobiście. Jedno jest pewne – już od pierwszego momentu, gdy opuszczamy pokład samolotu na lotnisku, wkraczamy do całkiem innego świata.