Wakacje nurkowe na Koh Tao, „Wyspie Żółwi” to nasz prywatny typ na udany urlop w Tajlandii. Mała wysepka, otoczona wodami Zatoki Tajskiej, do niedawna była uważana za mniej ciekawą siostrę Koh Samui. Dziś jej zrelaksowana atmosfera, urokliwe zielone wzgórza i dziewicze, białe plaże przyciągają coraz więcej turystów, którzy chcą uciec od zatłoczonych resortów i tłumów.
Urlop na Koh Tao to okazja do poznania podwodnego świata Tajlandii z najlepszej strony. Okoliczne rafy, słynące z obecności rekinów i mant, znajdziemy w zasięgu krótkiej wycieczki tradycyjną długą łodzią (longtail boat). Rafy Koh Tao zachwycają bogactwem życia i – co ważne – stosunkowo niewielką liczbą turystów.
Największe atrakcje Koh Tao są w zasięgu jedno- a nawet półdniowych wycieczek. Górzyste serce wyspy, która ma powierzchnię zaledwie 55km2 pokrywa sieć szlaków. Wyprawa wzdłuż nich to okazja do poznania dzikiego interioru. Główne punkty widokowe: szczyt Two Views i Mango Viewpoint gwarantują 360-stopniową panoramę na lśniące, kobaltowe wody zatoki, śnieżnobiałe plaże i zieleń dżungli.
Leniwy spacer o zachodzie słońca przez najpiękniejsze plaże Koh Tao to coś, co polecamy prawdziwym romantykom. Jeżeli najbardziej popularne plaże wyspy: Sairee i Mae Haad będą zbyt tłoczne, koniecznie należy się wybrać na „potrójną” wyspę Koh Nang Yuan. Jej trzy części łączy długa łacha piasku, która jest dla nas najbardziej urokliwym zakątkiem Tajlandii.