Zajmująca niemały kawałek południowego wybrzeża Tajlandii prowincja Krabi to mekka poszukiwaczy przygód. Ten usiany stromymi, wapiennymi klifami region znany jest z podwodnych i naziemnych atrakcji, ale także — z fascynującej mieszanki miejscowych kultur, religii i języków. Wszystko to razem przyciąga jak magnes wielbicieli słońca i plaż – ale nie tylko! Planując urlop w Krabi możemy udać się w głębiny lub... na wyżyny. Tylko tutaj znajdziemy bowiem światowej klasy miejsca nurkowe i drogi wspinaczkowe – a wszystko w otoczeniu tętniących dzikim życiem lasów deszczowych.
Krabi swoją międzynarodową sławę zawdzięcza plażom, których płytkie i ciepłe wody znakomicie nadają się do uprawiania snorkellingu. Serce plażowego życia to Ao Nang – zanurzony w cieniu palm kokosowych odcinek miękkiego, czystego piasku. Wzdłuż najsłynniejszej plaży prowincji Krabi znajdziemy setki przyjaznych turyście barów i niewielkich restauracji, które serwują świeże i aromatyczne owoce morza. Równie urokliwa – a w dodatku znacznie mniej tłoczna – jest pobliska plaża Had Yao. Polecamy wybrać się tu o zachodzie słońca, by w spokoju podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram regionu – białe klify Ao Nang i szczyt góry Jum.
Maniacy głębin i raf znajdą tu swój kawałek podwodnego raju – z Krabi szybko i sprawnie dotrzemy do największego w Tajlandii podwodnego parku narodowego – Koh Phi Phi, którego wody skrywają jedne z najpiękniejszych podwodnych panoram Morza Andamańskiego. Koh Phi Phi przyciąga również poszukiwaczy ukrytego Edenu – w końcu to właśnie tutaj kręcono kultowy film Niebiańska Plaża z L. DiCaprio.
Gdy nasycimy się morskimi eksploracjami, warto zadrzeć głowę i... spojrzeć w górę. Niewielkie Rai Leh, otoczone z każdej strony stromymi wapiennymi klifami, wyrosło w ostatnich latach na mekkę wspinaczki Azji Południowo-Wschodniej. Początkujący adepci pokonywania stromych dróg mogą tu skorzystać z profesjonalnych kursów wspinaczkowych, a doświadczeni „łojanci” - spróbować psicobloc– wspinaczki nad głęboką wodą, której tafla służy jako miejsce do (miękkiego) lądowania.