Morski Park Narodowy Ang Thong to archipelag około 50 bezludnych wysepek położonych w zachodniej części Zatoki Tajlandzkiej.

Te ciągnące się kilometrami, porośnięte bujną, tropikalną roślinnością, porozrzucane gęsto obok siebie, wyrastające pionowo z morza skalne formacje z licznymi zatoczkami i piaszczystymi plażami, tworzą pejzaż , który na długo zapadnie w Waszej pamięci.

Odnaleźć tu można liczne atrakcje zarówno na lądzie jak i pod wodą. Dzika przyroda, jaskinie, ukryte laguny, rafy, punkty widokowe – jest tu wszystko. Można spacerować, wspinać się, plażować, nurkować, snorkelować, pływać w pław lub kajakami, ale przede wszystkim można podziwiać piękne widoki.

Na szczęście dla naturalnego piękna tego miejsca, na wyspach nie ma hoteli dla turystów. Najłatwiej jest się tu dostać z jednej z pobliskich wysp (Koh Samui, Koh Panghan lub Koh Tao). Jeśli chcecie doświadczyć opisanych wyżej wrażeń, zorganizujemy dla Was jednodniową wyprawę łodzią motorową.

Ciekawostka dla maniaków ruchomych obrazków: To w tym miejscu fabularnie rozgrywała się akcja popularnego filmu „Niebiańska plaża” z Leo DiCaprio. Twórcy filmu zrobili jednak widzowi psikusa (innymi słowy – oszukują!), gdyż większość zdjęć wspomnianej plaży zostało nakręconych w całkiem innym miejscu - Maya Bay na Koh Phi Phi. Ale nie rozpaczajcie! Tamto miejsce też możecie odwiedzić i zobaczyć wśród naszych inspiracji (patrz tutaj).