Kostaryka - w oryginale Costa Rica - oznacza "Bogate Wybrzeże". 

Kiedy statkami dotarli tu pierwsi odkrywcy z Europy, nadali jej taką nazwę, gdyż zamieszkujący ten teren Indianie powitali ich cali obwieszeni złotem. Nie było to ich celowe działanie, mające na celu zaprezentować nowo przybyłym bogactwo rdzennej ludności. Po prostu miejsce to było  naturalnie obfite w złoża złota, do tego stopnia, iż miejscowa ludność wykonywała z niego wszystko co popadnie, nie znając wartości tego kruszca. 

Ale dosyć o historii i złocie, gdyż obecnie Kostaryka kojarzy się z czymś innym.

Pura Vida! Lokalne powitanie i styl życia. Odzwierciedla radość bijącą z serc jej mieszkańców, którzy uważani są przez naukowców za najszczęśliwszy naród na całym świecie.

Wulkany, bujna i tropikalna roślinność, rzeki, wodospady, dwa wybrzeża (karaibskie i Pacyfiku) porośnięte palmami - jedno piękniejsze od drugiego, kolorowe ptaki, żółwie, żaby i włochate leniwce. Do tego pyszne jedzenie i najmilsi ludzie, jakich miałem okazje poznać. To jest to!

Kiedy jechać

Miejscowy klimat tropikalny cechują dwie główne pory - sucha i deszczowa. Ponieważ Kostaryka leży pomiędzy Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim, a praktycznie całe jej terytorium jest bardzo górzyste i w większości pokryte gęstymi lasami tropikalnymi, występuje tam wiele różnych czynników wpływających na pogoda, która bywa zmienna i niejednakowa w całym kraju. Okresy występowania pory suchej i deszczowej w części wschodniej oraz centralnej i zachodniej, są względem siebie nieznaczne przesunięte. Oczywiście odwiedziny możliwe są przez cały rok, ale osoby chcące zminimalizować ryzyko wystąpienia obfitych i długotrwałych ulew, powinni uwzględnić jakie rejony planują odwiedzić i celować z wizytą raczej w miesiące zimowe.

       
       
Hotele

San Bosco Inn
La Fortuna Darmowe Wifi - Basen - Zielone ogrody

San Bosco Inn znajduje się w mieście La Fortuna. Oferuje gościom odkryty basen, ogrody z bujną roślinnością, bezpłatny i bezprzewodowy dostęp do Internetu w pomieszczeniach ogólnodostępnych oraz pokoje z widokiem na ogród. Pokoje w hotelu San Bosco Inn są jasne, funkcjonalnie urządzone i wyposażone w telewizor z dostępem do kanałów telewizji kablowej. Wszystkie pokoje obejmują łazienkę z bezpłatnymi ręcznikami. Lokalne restauracje i sklepy znajdują się w odlełości 2-minutowego spaceru.

Laguna Lodge
Tortuguero Eko - domki w sercu lasu deszczowego

Laguna Lodge to eko-turystyczne chatki, położone w Tortuguero w północnej części wybrzeża Karaibów na Kostaryce. The Laguna Lodge jest zbudowany na wąskim pasie ziemi, pomiędzy główną laguną Tortuguero i Morzem Karaibskim. Obszar ten posiada niesamowite rzeki, jeziora i mokradła, które które stanowią bramę do Narodowego Parku Tortuguero. Zamieszkaj pośrodku dżungli lasów pierwotnych i egzotycznej roślinności. Ponadto do dyspozycji gości basen, darmowe Wifi i inne udogodnienia.

Holiday Inn Forum
San Jose Bezpłatne Wifi - optymalna lokalizacja - dobra baza wycieczkowa - szybki dojazd z lotniska

Hotel położony jest w odległości zaledwie 25 minut drogi od lotniska San Juan Santamaria. Hotel zapewnia bezpłatny dostęp do Wifi, odkryty basen, całodobowe centrum fitness, profesjonalną i doświadczoną obsługę. Optymalna lokalizacja hotelu zadowoli osoby, które chcą szybko dostać się do centrum San Jose, gdzie znajdują sie m.in. Gold Museum, Teatr Narodowy i piękna Katedra. Zapewniając zarazem dogodny wyjazd poza miasto, co ułatwia z rana rozpoczęcie wycieczek fakultatywnych.