Niewielka La Fortuna to stolica kostarykańskiej przygody i przyrody. Miasteczko, położone tylko 3 godziny jazdy od stolicy San Jose, skrywa się w cieniu majestatycznego Wulkanu Arenal. Widok na dymiący wierzchołek góry, u której stóp spacerują spokojnie iguany i leniwce, to główna atrakcja miasteczka, ale nie jedyna!
Według koneserów podróży, La Fortuna jest najlepszym miejscem, by rozpocząć wielką kostarykańską przygodę. Miasteczko podbija serca relaksującą atmosferą, wulkanicznymi panoramami i całą gamą atrakcji, które pozwalają spróbować wszystkiego, co w Kostaryce najlepsze.
Mimo olbrzymiej popularności wśród turystów La Fortuna zachowuje swój czar – jest małym, zrelaksowanym miasteczkiem, w którym można odpocząć bardzo aktywnie lub bardzo relaksująco. Oczywiście punktem obowiązkowym pobytu tutaj jest wycieczka pod sam Wulkan Arenal. Powinniśmy ją zakończyć nad brzegami Jeziora Arenal, zachęcającymi do odpoczynku na łonie przyrody. Jeżeli La Fortuna to nasz pierwszy przystanek w podróży przez Kostarykę, koniecznie udajmy się w kierunku okolicznych wiosek, których mieszkańcy poczęstują nas gorącą, czarną jak wnętrze wulkanu kawą – podobno najlepszą na świecie!
W La Fortuna przygoda czeka na każdym kroku. W okolicy znajdziemy m.in. kilometry wiszących mostów, z których możemy podziwiać życie dżungli. Spacer dookoła wierzchołków drzew to znakomita zabawa dla całej rodziny. Nawet najmłodsi mogą w ten sposób podejrzeć kołyszące się między konarami ary, czające się na zdobycz jaguary i zachwycające masywnymi sylwetkami tukany. Bardziej odważni mogą spróbować jednej z setek ziplines (zjazdów na linie) – dostarczające adrenaliny loty nad dżunglą to nieraz kilometry zapierających dech w piersi tras. Amatorzy mocnych wrażeń mogą spróbować swoich sił w canyoneering'u – sztuce ekstremalnego pokonywania stromizn wodospadów za pomocą lin i uprzęży. Na koniec tak aktywnego dnia w La Fortuna warto zarezerwować sobie czas w jednym z licznych gorących źródeł, których bulgoczące wody pozwolą zregenerować rozgrzane wysiłkiem mięśnie.